ХОНДОЛИЗА ПА'Й СЕ...

Предишната тема Следващата тема Go down

ХОНДОЛИЗА ПА'Й СЕ...

Писане  zaggituning on Пет Яну 04, 2008 7:05 pm

Здравейте. Ето и историята на мойта красавица:

Тези от Вас,които ме познават,знаят,че съм сменил много коли...ама наистина много.... Smile
И така,след като продадох последната - OPEL CALIBRA (за която ще Ви разкажа друг път доста интересни неща), та се замислих каква по дяволите острилка да си купя? Караше ми се мещо наистина бързо,нещо атрактивно и със подчертано спортен дух....
Имайки предвид, че карам и пистов мотор- KAWASAKI NINJA ZX_R 6 POWER TUNING Limited Edition - усещането за скорост вече ми беше как да кажа...променлива константа...хихихи,тоест,трябваще ми кола,в която НАИСТИНА да усещаш ускорението.
В момента, в който си направих този извод,осъзнах ,че марката и модела са ясни: (за мен де,въпрос на вкус) - а именно HONDA CRX 89-92г.
Започна едно търсене,издирване,пробване....опитах 7-8 Хондета...напънати,лачени...хубави,но....не познах МОЯТА сред тях.
Един ден случайно стигна до мен инфото,че на моя приятелка,неин познат продавал такава.Веднага си уредихме среща и отидох.Това,което успях да видя(на тъмно,вечерта) беше една неугледна,невзрачна светло сива Хондичка,понатисната от тук от там,с доста поизгнили вежди,гаден вид,гаден салон(макар и кожен),някаква посредствена,но все пак прилична музика,оригинален волан....
На фона на предишните,които бях гледал(а и изобщо на колите,които бях имал преди), тя милата си беше за....Надин...хахахаха
Ако щете вярвайте Приятели,но само като седнах зад волана и завъртях ключа.....почувствах ,че това е моята кола....в противоречие със всичко казано до тук- просто усетих, че не искам да слизам от нея.
И така,при цялото й състояние,срещу 3000лв вече бях собственик на прослувутия модел CRX. А сега накъде?.... Smile

...............МЪКА МЪКААААААААААААААААААААА...............................

zaggituning
Admin
Admin

Брой мнения : 690
Registration date : 04.12.2007

Вижте профила на потребителя http://www.zaggituning.com

Върнете се в началото Go down

Re: ХОНДОЛИЗА ПА'Й СЕ...

Писане  zaggituning on Пет Яну 04, 2008 7:15 pm

И така започна всичко...Помощта на моя много добър приятел Здравко от бившата Street Mania - сега SPEED MANIA, беше безценна. Захванахме се заедно и малко по малко осъществихме един наистина ШАНТАВ проект. Започнахме с оптиката.Исках нещо 100% различно.А защо не Tuning Kit на Rieger за BMW E46 2000г.?-Боже,като подпрях предната броня на земята,пред колата....тя закриваше и фаровате й....все пак беше за огромно BMW...Преправихме целия кит и накрая стана като "бонзай" - оригиналния вид,но смален до "бебешки" размер...хахахаха.

Последната промяна е направена от на Нед Яну 06, 2008 7:58 pm; мнението е било променяно общо 1 път

zaggituning
Admin
Admin

Писане  zaggituning on Пет Яну 04, 2008 7:23 pm

Последва и изтрещялата ми идея, че искам прозрачен капак,да ми се вижда двигателя.....

И така, тя вече беше готова за подготовка и боя......

zaggituning
Admin
Admin

Писане  zaggituning on Пет Яну 04, 2008 7:56 pm

Бързо осъзнах, че това не ми е достатъчно....срещу 1200лв се сдобих с чисто нови джанти Alessio 16'....
нова генерация,електронни модули за отваряне на вратите- вече бях без дръжки.....(добре че почти всичко сам си правя,че иначе....'бати цифрите...хахахаха)
Дойде ред на интериора:
Сложих цял кит - спортен волан,педали и топка за скоростния лост. Но както е казал поета- Сърце мъжко,юнашко,не трае.... Smile - бързо бързо се сдобих и с две състезателни седалки SPARCO комплект с четири точкови колани. Сега изглеждаше далеч по "расова". Да де,ама музика? - Така след няколко безсънни нощи в размисъл,станах собственик и на 8 инчов широкоъгълен TFT LCD телевизор и DVD плеър. В AVITEL бяха така добри Smile и за 380лв ми "сковаха" бас бокс (с мой говорител) Pioneer 12'. Сложих и 2бр. усилватели - съответно Pioneer и Condor.Бас бокса заема цялото пространство,определено за задна седалка и е с прозрачна предна част,а вътре е с неон - красота.

........Е,какво мисите? Според мен е достойна за PIMP MY RIDE............

А понеже тунинга е диагноза,то няма край.... Сега съм приготвил 4 раздувки,нова боя,Face Lift,Нови фарове Black Christal Angek Eyes, Xenon,изцяло нова аудио-видео мултимедия,5бр инфрачервени камери,още 2бр 7' TFT LCD монитора за вграждане във вратите,LSD Door, и запалителна система за ауспусите(огън от ауспусите). Вече смених целия двигател,стария беше 1.5 SOHC 90 Ph, а сега под капака кротко мърка 1.6 SOHC Vtec и скоро се надявам да го оборудвам с турбо и NOS(упойка).
Обещавам да Ви държа в течение по проекта ми.Хората са казали- ЛУД УМОРА НЕМА...САМО СЕ ПОТИ...

zaggituning
Admin
Admin

Писане  nakata on Нед Мар 16, 2008 2:35 pm

Тва е най-лудия тунинг на Хонда който съм виждал в България cheers cheers
nakata

Брой мнения : 15
Registration date : 15.03.2008

Вижте профила на потребителя http://gaovixbg.info/

Писане  zaggituning on Пон Мар 17, 2008 4:45 am

Благодаря ти, ще го приема като комплимент за творческото ми виждане и дизайнерско решение.... те и за мен така казват де....."лyд за връзване...." - хахахаха. SmileSmileSmile Когато искаш нещо силно и различно, трябва и да ти стиска да го направиш, иначе е скучно...а аз мразя да ми е скучно. bounce bounce bounce

zaggituning
Admin
Admin

Писане  ThePunisher on Вто Мар 18, 2008 1:36 pm

Пепи,бате мисля ,че никой не се съмнява колко си луд,незнам дали за връзване но това ,че не те слуша главата е абсолютно вярно. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

П.П.-Без лоши чувства Smile
ThePunisher

Брой мнения : 23
Registration date : 18.01.2008

Вижте профила на потребителя

Писане  KickingKing on Пон Юли 28, 2008 6:18 pm

Честно да си призная съм фен на crx и особено на втората генерация. Харесва ми как си направил и имам една идейка. Не го казвам с цел да те убидя или да ти давам ъкъл, а по-скоро като предложение. Гледайки тая снимка на която си снимал двигателят, не се вижда да е направен нещо боядисан и т.н. (така де или поне капаците му). Това би било яко, но по-якото според мене да сложиш ултравиолетова лампа и от там материали, който светят на ултравиолетовата светлина. Има такива и сини защото виждам, че така си го нарпавил. Смятам, че би станало много добро king
KickingKing

Брой мнения : 17
Registration date : 28.07.2008

Писане  zaggituning on Вто Юли 29, 2008 6:11 am

Мерси за идеите - повече идеи никога не са излишни. Smile А на REX-а ми вече има неон под капака. По мотора (по-скоро по капака на клапаните) не е пипано, защото смених целия мотор, а и проучвам въпроса за прозрачен капак и силиконови прозрачни светещи кабели за свещите. Имам и много други подготвени планове и проект за довършване на дизайна, но.... за жалост сега съм 1000% ангажиран както с клиентите на ZAGGITUNING Design Studio, така и със строежа на нович бокс - тунинг студио.
Заповядай в сряда на срещата Ни - ще си побърборим на дълго и широко. Smile

zaggituning
Admin
Admin

Писане  KickingKing on Вто Юли 29, 2008 10:47 am

Ще се възползвам, мерси Smile
KickingKing

Брой мнения : 17
Registration date : 28.07.2008

Писане  junior5 on Съб Ное 08, 2008 4:42 am

не знам колко си си играл с тоя звяр, ама шапка ти свалям.
junior5

Брой мнения : 10
Registration date : 08.11.2008

Писане  zaggituning on Нед Май 10, 2009 5:17 am

Радвам се да Ви споделя, че моята голяма любов - Хондолиза Пай'се е отново на "операционната" за пълна промяна. Този път се надявам да надмине очакванията ми. Скоро ще има и първи снимки за тези, които се интересуват от съдбата на зверчето ми... Smile

zaggituning
Admin
Admin

Писане  blackdeath on Чет Ное 19, 2009 12:36 am

айде чакаме инфо и снимки не се стискай ей

I'm like a hole...empty, I can't stop thinking of you! I MISS YOU...more than I ever thought
IT IS PAINTFULL AND IT HURTS

Hay una cosa en la Vida que no se puede llorar son las ojos de una chica que te llorar
blackdeath
модератор
модератор

Брой мнения : 534
Registration date : 15.10.2008

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото